TR#2 - Firecracker Trail Run (Eau Claire)

Age Group Results

June 26, 2016


WORS Racing L.L.C.

Long Course (approx 10K)

Female Top Three Overall

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time
1 Peggy Becker Osseo WI 1045 55 1   56:29.8
2 Catherine Lee Eau Claire WI 1031 38 2 0:34.1 57:03.9
3 Rose Vincent Eau Claire WI 1025 35 3 2:49.5 59:19.3
 

Female 18 and under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time
DNF Miciah Mills Eau Claire WI 1052 16    
 

Female 19 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time
1 Caitlyn Berlin Eau Claire WI 1015 24 21   1:23:27.6
 

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time
1 Melissa Anibas Madison WI 1044 38 4   1:00:24.7
2 Kate Sauers Eau Claire WI 1032 32 8 7:35.3 1:08:00.1
3 Jessica Kraker Eau Claire WI 1037 39 10 11:24.0 1:11:48.8
4 Colleen Duffy Eau Claire WI 1030 35 17 18:27.6 1:18:52.4
5 Tracy Olson Chippewa Falls WI 1048 35 19 18:31.0 1:18:55.8
6 Karla Mannhardt Eau Claire WI 1053 39 24 38:58.7 1:39:23.5
 

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time
1 Ann Seidl Eau Claire WI 1020 46 5   1:03:59.7
2 Kathy Hughes Random Lake WI 1018 44 6 0:32.7 1:04:32.5
3 Kim Spande Jim Falls WI 1024 49 9 4:06.7 1:08:06.5
4 Jennifer Pederson Fall Creek WI 1019 40 11 8:18.6 1:12:18.4
5 Karianne Scheppman Denmark WI 1039 42 14 9:42.3 1:13:42.1
6 Sarah Hardy Suamico WI 1040 40 15 9:42.5 1:13:42.2
7 Michele Tillman La Crosse WI 1033 42 16 13:06.8 1:17:06.6
8 Lisa Clouthier Eau Claire WI 1023 49 18 14:53.8 1:18:53.6
9 Alicia Johnson Eau Claire WI 1011 43 23 22:39.8 1:26:39.6
10 Jennifer Oldenburg Eau Claire WI 1027 46 25 35:25.9 1:39:25.7
 

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time
1 Ann Phillips Altoona WI 1017 50 7   1:05:03.4
2 Julie Bruggenthies Menomonie WI 1038 55 13 8:14.1 1:13:17.5
3 Pam Ogden Eau Claire WI 1013 59 20 15:41.1 1:20:44.5
4 Kathy Palme Chippewa Falls WI 1035 57 22 21:03.9 1:26:07.3
 

Female 60 and over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time
1 Karen Possley Chippewa Falls WI 1014 61 12   1:12:52.5
 

Male Top Three Overall

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time
1 Jason Finch Hudson WI 1034 39 1   39:44.5
2 Ben Theyerl Altoona WI 1046 19 2 1:15.1 40:59.6
3 Andrew Komp Chetek WI 1021 39 3 8:54.5 48:39.0
 

Male 18 and under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time
1 Matthew Szymanski Loyal WI 1029 14 15   1:11:01.7
 

Male 19 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time
1 Dylan Strom Chippewa Falls WI 1050 23 4   49:52.5
2 Mike Ziska Eau Claire WI 1047 26 10 11:10.9 1:01:03.5
3 Andrew Szymanski Loyal WI 1028 20 14 21:08.8 1:11:01.3
 

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time
1 Justin Jablonske Eau Claire WI 1041 34 6   52:19.8
2 Marcus Yohnk Chippewa Falls WI 1049 30 7 0:07.7 52:27.6
 

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time
1 Craig Hinden Eau Claire WI 1016 43 8   58:11.1
2 Dwayne Palme Chippewa Falls WI 1036 49 11 5:49.6 1:04:00.8
3 Ryan Johnson Eau Claire WI 1012 43 17 28:28.8 1:26:40.0
 

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time
1 Glenn Kauppila Eau Claire WI 1022 50 9   59:46.4
2 Tom Glenetzke Eau Claire WI 1051 51 12 6:16.4 1:06:02.9
 

Male 60 and over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Total Time
1 William Heidt Mondovi WI 1042 61 5   51:38.6
2 Dennis McGraw Eau Claire WI 1026 69 13 15:54.0 1:07:32.7
3 Carry Clark Chippeua Falls WI 1043 66 16 31:59.1 1:23:37.8

*Overall place within gender.