TR#2 - Firecracker Trail Run (Eau Claire)

Overall Finish List

June 26, 2016


WORS Racing L.L.C.
Male Finishers

Long Course (approx 10K)

Female Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Total Time
1 Peggy Becker Osseo WI 1045 55 F 1 Top Fin   56:29.8
2 Catherine Lee Eau Claire WI 1031 38 F 2 Top Fin 0:34.1 57:03.9
3 Rose Vincent Eau Claire WI 1025 35 F 3 Top Fin 2:49.5 59:19.3
4 Melissa Anibas Madison WI 1044 38 F 1 30-39 3:54.9 1:00:24.7
5 Ann Seidl Eau Claire WI 1020 46 F 1 40-49 7:29.9 1:03:59.7
6 Kathy Hughes Random Lake WI 1018 44 F 2 40-49 8:02.6 1:04:32.5
7 Ann Phillips Altoona WI 1017 50 F 1 50-59 8:33.5 1:05:03.4
8 Kate Sauers Eau Claire WI 1032 32 F 2 30-39 11:30.2 1:08:00.1
9 Kim Spande Jim Falls WI 1024 49 F 3 40-49 11:36.7 1:08:06.5
10 Jessica Kraker Eau Claire WI 1037 39 F 3 30-39 15:19.0 1:11:48.8
11 Jennifer Pederson Fall Creek WI 1019 40 F 4 40-49 15:48.5 1:12:18.4
12 Karen Possley Chippewa Falls WI 1014 61 F 1 60-99 16:22.7 1:12:52.5
13 Julie Bruggenthies Menomonie WI 1038 55 F 2 50-59 16:47.7 1:13:17.5
14 Karianne Scheppman Denmark WI 1039 42 F 5 40-49 17:12.2 1:13:42.1
15 Sarah Hardy Suamico WI 1040 40 F 6 40-49 17:12.4 1:13:42.2
16 Michele Tillman La Crosse WI 1033 42 F 7 40-49 20:36.7 1:17:06.6
17 Colleen Duffy Eau Claire WI 1030 35 F 4 30-39 22:22.5 1:18:52.4
18 Lisa Clouthier Eau Claire WI 1023 49 F 8 40-49 22:23.7 1:18:53.6
19 Tracy Olson Chippewa Falls WI 1048 35 F 5 30-39 22:25.9 1:18:55.8
20 Pam Ogden Eau Claire WI 1013 59 F 3 50-59 24:14.7 1:20:44.5
21 Caitlyn Berlin Eau Claire WI 1015 24 F 1 19-29 26:57.8 1:23:27.6
22 Kathy Palme Chippewa Falls WI 1035 57 F 4 50-59 29:37.5 1:26:07.3
23 Alicia Johnson Eau Claire WI 1011 43 F 9 40-49 30:09.7 1:26:39.6
24 Karla Mannhardt Eau Claire WI 1053 39 F 6 30-39 42:53.6 1:39:23.5
25 Jennifer Oldenburg Eau Claire WI 1027 46 F 10 40-49 42:55.8 1:39:25.7
DNF Miciah Mills Eau Claire WI 1052 16 F 4-18    
Top  

Male Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Total Time
1 Jason Finch Hudson WI 1034 39 M 1 Top Fin   39:44.5
2 Ben Theyerl Altoona WI 1046 19 M 2 Top Fin 1:15.1 40:59.6
3 Andrew Komp Chetek WI 1021 39 M 3 Top Fin 8:54.5 48:39.0
4 Dylan Strom Chippewa Falls WI 1050 23 M 1 19-29 10:08.0 49:52.5
5 William Heidt Mondovi WI 1042 61 M 1 60-99 11:54.1 51:38.6
6 Justin Jablonske Eau Claire WI 1041 34 M 1 30-39 12:35.3 52:19.8
7 Marcus Yohnk Chippewa Falls WI 1049 30 M 2 30-39 12:43.1 52:27.6
8 Craig Hinden Eau Claire WI 1016 43 M 1 40-49 18:26.6 58:11.1
9 Glenn Kauppila Eau Claire WI 1022 50 M 1 50-59 20:01.9 59:46.4
10 Mike Ziska Eau Claire WI 1047 26 M 2 19-29 21:18.9 1:01:03.5
11 Dwayne Palme Chippewa Falls WI 1036 49 M 2 40-49 24:16.3 1:04:00.8
12 Tom Glenetzke Eau Claire WI 1051 51 M 2 50-59 26:18.3 1:06:02.9
13 Dennis McGraw Eau Claire WI 1026 69 M 2 60-99 27:48.2 1:07:32.7
14 Andrew Szymanski Loyal WI 1028 20 M 3 19-29 31:16.8 1:11:01.3
15 Matthew Szymanski Loyal WI 1029 14 M 1 4-18 31:17.1 1:11:01.7
16 Carry Clark Chippeua Falls WI 1043 66 M 3 60-99 43:53.2 1:23:37.8
17 Ryan Johnson Eau Claire WI 1012 43 M 3 40-49 46:55.5 1:26:40.0