TR#2 - Firecracker Trail Run (Eau Claire)

Overall Finish List

June 26, 2016


WORS Racing L.L.C.
Male Finishers

Short Course (approx. 5K)

Female Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Total Time
1 Sabrina Hagstrom Eau Claire WI 158 14 F 1 Top Fin   23:36.5
2 Bailey Eggebrecht Greenville WI 150 16 F 2 Top Fin 1:53.7 25:30.3
3 Michelle Askelson Aurora IL 142 44 F 3 Top Fin 4:08.3 27:44.8
4 Emily Simmerman Cornell WI 145 18 F 1 4-18 5:38.1 29:14.6
5 Tammy Somerville Fall Creek WI 140 39 F 1 30-39 7:24.9 31:01.5
6 Shannon Phillips Eau Claire WI 155 25 F 1 19-29 8:20.1 31:56.7
7 Olivia Martin Eau Claire WI 154 16 F 2 4-18 8:40.6 32:17.1
8 Deb Hays Fall Creek WI 131 46 F 1 40-49 9:02.2 32:38.8
9 Beth Devney Fall Creek WI 130 53 F 1 50-59 10:20.5 33:57.1
10 Cheri Schneider Saint Nazianz WI 160 36 F 2 30-39 11:06.9 34:43.5
11 Fenley Moss Eau Claire WI 135 10 F 3 4-18 13:06.2 36:42.7
12 Sharyn Moss Eau Claire WI 134 40 F 2 40-49 13:16.0 36:52.6
13 Rebecca Somerville Fall Creek WI 141 13 F 4 4-18 13:17.6 36:54.2
14 Hannah Tylee Eau Claire WI 157 12 F 5 4-18 14:47.0 38:23.6
15 Lisa Bushbeck Eau Claire WI 153 54 F 2 50-59 14:50.8 38:27.4
16 Michelle Kleppek Oneida WI 122 47 F 3 40-49 15:16.5 38:53.0
17 Elsa Murray Eau Claire WI 128 12 F 6 4-18 16:24.1 40:00.7
18 Kelly Murray Eau Claire WI 129 40 F 4 40-49 16:25.9 40:02.5
19 Trinity Lontz Fall Creek WI 124 12 F 7 4-18 17:00.6 40:37.2
20 Trista Lontz Fall Creek WI 123 43 F 5 40-49 17:00.8 40:37.4
21 Jennifer Baer Wind Lake WI 148 40 F 6 40-49 17:50.1 41:26.7
22 Angela Roethel Oostburg WI 143 30 F 3 30-39 17:51.4 41:28.0
23 Mary Boelk Milwaukee WI 125 60 F 1 60-99 19:24.0 43:00.6
24 Julia Drath Eau Claire WI 117 14 F 8 4-18 26:04.4 49:40.9
25 Rebecca Drath Eau Claire WI 118 53 F 3 50-59 26:12.2 49:48.8
26 Sheila Kersten Eau Claire WI 146 65 F 2 60-99 26:43.9 50:20.4
DNF Audrey Komp Chetek WI 119 37 F 30-39    
Top  

Male Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Total Time
1 Jeff Harvey Ingleside IL 138 46 M 1 Top Fin   19:02.4
2 Davey Sapinski Medford WI 136 42 M 2 Top Fin 2:35.8 21:38.3
3 Matt Evans Eau Claire WI 121 50 M 3 Top Fin 3:37.9 22:40.3
4 Jordan Groshek Onalaska WI 159 14 M 1 4-18 4:10.8 23:13.3
5 Sawyer Mork Wausau WI 162 13 M 2 4-18 4:11.9 23:14.3
6 Wesley Martin Eau Claire WI 116 52 M 1 50-59 4:16.2 23:18.7
7 Winston Sapinski Medford WI 137 15 M 3 4-18 5:58.7 25:01.1
8 Keith Eggebrecht Greenville WI 149 46 M 1 40-49 5:59.2 25:01.7
9 Paul Roach Chippewa Falls WI 161 43 M 2 40-49 6:07.0 25:09.5
10 Ethan Komp Chetek WI 120 14 M 4 4-18 6:52.1 25:54.6
11 Colin Baer Wind Lake WI 147 9 M 5 4-18 9:56.2 28:58.6
12 Cormac Moss Eau Claire WI 133 12 M 6 4-18 11:08.7 30:11.1
13 Hunter Harvey Ingleside IL 139 13 M 7 4-18 11:20.7 30:23.2
14 James Shannon Eau Claire WI 152 49 M 3 40-49 11:33.6 30:36.1
15 John Bachman Eau Claire WI 151 64 M 1 60-99 11:46.5 30:49.0
16 Brian Tylee Eau Claire WI 156 43 M 4 40-49 19:23.8 38:26.3
17 Tom Draz Eau Claire WI 132 57 M 2 50-59 20:59.4 40:01.8
18 Anthony Roethel Oostburg WI 144 6 M 8 4-18 22:21.3 41:23.7
DNF Chad Murray Eau Claire WI 126 40 M 40-49    
DNF Daniel Murray Eau Claire WI 127 10 M 4-18